Naujoji „Honda Jazz“ karta siūlo ekonomiškas ir segmentus atitinkančias komforto ir komunikacijos funkcijas

  • Pažangus hibridinis jėgos pavara užtikrina optimalų ekonomiškumą ir našumą
  • Šiuolaikinis stilius yra nesenstančio Jazzu silueto evoliucija
  • Naujos versijos pristatymas – „Jazz Crosstar“
  • Integruotos sistemos suteikia šiuolaikišką pramogų ir komunikacijos formulę
  • Neprilygstamas interjero erdvumas ir išskirtinis funkcionalumas
  • Pakabos patobulinimai garantuoja dinamišką vairavimą
  • Visas asortimentas pažangių apsaugos sistemų

Naujieji „Honda Jazz“ ir „Jazz Crosstar“ užtikrina lengvą valdymą ir greitą reakciją į vairuotojo veiksmus, kas būdinga pažangiai hibridinei „e: HEV“ pavarai, kuri šio modelio modelyje yra standartinė. Naujosios kartos „Jazz“, siūlomas išskirtinai su dviejų variklių hibridinės pavaros sistema „e: HEV“, priklauso naujosios „Honda“ serijos „e: TECHNOLOGY“ modelių linijai ir yra pirmasis iš šešių elektrifikuotų modelių, pasiekusių Europos rinką iki 2022 m.

„Jazz e: HEV“ buvo sukurtas siekiant suteikti unikalų gerų eksploatacinių savybių ir įspūdingo energijos vartojimo efektyvumo derinį, papildantį aukštą interjero komfortą ir funkcionalumą, kurį šis modelis garsina šiame segmente.

„Honda“, darydama stilistinę miesto kompaktiškos revoliucijos idėją, sutelkė dėmesį į naują dizaino filosofiją, apibrėžtą japonų koncepcijoje „Yoo no bi“. Tai reiškia kasdienių objektų, kuriems reikia laiko patobulinti, grožį, kuris padarys juos dar gražesnius ir ergonomiškesnius, kad jie galėtų geriau tarnauti konkretiems tikslams.

„Mes ten dirbome su automobiliu, kaip objektu, kuris turės galios praturtinti būsimų vartotojų kasdienį gyvenimą“, – aiškina „Jazz“ projekto vadovas Takeki Tanaka.

Nesenstančio „Jazz“ silueto pakeitimai, be kita ko, apima išlygintus kontūrus, derinančius su ankstesnių kartų žinomu trumpu salono gaubtu ir stiliumi. Dėl stilistinės evoliucijos transporto priemonė įgavo naują, emocingą išvaizdą ir tokio segmento negirdėtą komforto bei funkcionalumo lygį.

Kurdami naująjį „Jazz“, „Honda“ dizaineriai glaudžiai bendradarbiavo su inžinieriais siekdami užtikrinti, kad automobilis išlaikytų didžiausią erdvę savo segmente, o tai yra ankstesnių kartų bruožas. Tai buvo pasiekta dėl išradingo hibridinių jėgos pavarų komponentų išdėstymo važiuoklėje ir variklio skyriuje.

„E: HEV“ sistema buvo sukurta „Jazz“ modeliui, kad vairuotojui būtų malonu vairuoti. Jį sudaro du galingi elektros varikliai, dirbantys su 1,5 litro „i-VTEC“ benzininiu varikliu, ličio jonų akumuliatoriumi ir novatoriška tiesiogine transmisija. Visa sistema užtikrina geriausią šios klasės automobilių galios ir degalų santykį.

Intuityvus sistemos veikimas, lengvas susisiekimas ir nuotolinės paslaugos, leidžiančios savininkams sklandžiai tęsti kasdienę veiklą, buvo sujungtos su išsamiu informacijos ir pramogų rinkiniu, palaikomu „Honda“ asmeninio asistento ir „My Honda +“ programos (galima rasti pasirinktose versijose).

„Honda Jazz“ ir „Jazz Crosstar“, kurios siūlo pažangiausią savo segmento pagalbos vairuotojui paketą, taip pat aprūpintos aktyviomis ir pasyviomis saugos sistemomis, kurios palengvina vairavimą ir saugumą.

„Honda Jazz Crosstar“

  • Kita naujos kartos „Jazz“ versija
  • Visureigio dizainas patrauklus vairuotojams, turintiems aktyvų gyvenimo būdą

„Jazz Crosstar“ yra griežtesnis, į visureigius panašus pasiūlymas, skirtas žmonėms, vedantiems aktyvų gyvenimo būdą. „Crosstar“, pasiekiamas su ta pačia hibridine jėgos pavara ir interjeru, kuris nesiskiria nuo standartinio modelio, siūlo didesnį prošvaisą, integruotus stogo bėgelius ir hidrofobinę apmušalą.

Optinis modelio padidinimas buvo pasiektas dėl drąsaus radiatoriaus grotelių dizaino, ryškios juodos ratų arkos apdailos ir stilingų frezų. „Crosstar“ būdingi 16 colių sidabro-juodo lydinio ratlankiai padidina stabilumo įspūdį ir pagerina bendrą vaizdinį efektą.

Didelės galios hibridinės pavaros „e: HEV“ sistema užtikrina puikų našumą ir ekonomiškumą

  • Naujasis „Jazz“ yra pirmasis modelis su „e: TECHNOLOGY“ emblema
  • „Jazz“ sukurta varomoji sistema susideda iš dviejų kompaktiškų elektros variklių, veikiančių su 1,5 litro DOHC i-VTEC benzininiu varikliu.
  • Sistemos išėjimo galia yra 109 AG (80 kW) ir 253 Nm elektrinės pavaros sukimo momento

Europos vartotojams džiazas bus prieinamas tik su pažangiausia hibridine jėgos pavara. Naujosios kartos „Jazz“ buvo sukurtas siekiant užtikrinti unikalų didelio našumo ir įspūdingo energijos vartojimo efektyvumo derinį, papildantį aukštą interjero komforto ir funkcionalumo lygį, dėl kurio ji garsėja savo segmente. Automobilis turi „e: HEV“ emblemą.

„E: HEV“ sistema buvo sukurta naujajam „Jazz“, siekiant suteikti vairuotojui malonų vairavimo įspūdį. Jį sudaro du kompaktiški didelės galios elektros varikliai, dirbantys su 1,5 litro DOHC i-VTEC benzininiu varikliu, ličio jonų akumuliatoriumi ir novatoriška tiesiogine transmisija, bei galios srauto valdymo blokas, užtikrinantis aukštą efektyvumo ir sklandumo lygį. .

Bendra 109 AG / 80 kW galia leidžia automobiliui įsibėgėti iki 100 km / h per 9,4 sekundės ir pasiekti maksimalų 175 km / h greitį. Rezultatas – atpalaiduojanti, patogi kelionė per miesto teritorijas ir greitai važiuojant greitkeliu. Taupios hibridinės sistemos išmetamas CO2 kiekis yra 102 g / km (WLTP), degalų sąnaudos – standartiniame modelyje 4,5 l / 100km (WLTP), o išmetamo CO2 kiekis – 110 g / km (WLTP), o degalų sąnaudos yra 4,8. l / 100km (WLTP) „Crosstar“ versijai.

Norėdami užtikrinti gerą vairavimo patirtį ir išskirtinį efektyvumą, pažangi hibridinė „e: HEV“ sistema sklandžiai pasirenka vieną iš trijų vairavimo režimų:

  • Elektrinis režimas („EV Drive“): Ličio jonų akumuliatorius tiesiogiai maitina elektrinį variklį
  • Hibridiniame darbo režime (hibridinė pavara) benzininis variklis gamina energiją, kuri patenka į generatorių, kur ji paverčiama elektra, po to perduodama į elektros variklį.
  • Vidaus degimo variklio režimas – fiksavimo sankabos mechanizmas sukuria tiesioginį ryšį tarp benzininio variklio ir varomųjų ratų, o pavaros sukimo momentas nukreipiamas iš variklio tiesiai į ratus.

Daugeliu atvejų važiuodama mieste automobilis automatiškai persijungia iš hibridinės ir elektrinės (EV) pavaros, kas užtikrina maksimalų efektyvumą. Greitai važiuojant greitkeliu naudojamas vidaus degimo variklio režimas, kurį gali palaikyti papildoma didžiausia elektrinio variklio galia, kurią galima gauti pagal greitą pagreitį.

Važiuojant hibridiniu režimu, akumuliatoriui įkrauti gali būti naudojama perteklinė benzininio variklio galia, kuri vyksta per antrą elektros variklį, veikiantį kaip generatorius. Elektrinis režimas taip pat įjungiamas, kai automobilis sulėtėja, todėl energija gaminama naudojant regeneracinį stabdymą, kad būtų galima įkrauti traukos akumuliatorių.

Keleiviams nepastebimas perjungimas iš vieno vairavimo režimo į kitą. Džiazo inžinieriai įdėjo daug pastangų, kad sumažintų vėlavimą keičiant vairavimo režimus. Greitaeigius elektrinius variklius sukūrė „Honda“, kad jie būtų kuo lengvesni, kompaktiškesni, efektyvesni ir galingesni. Elektrinis variklis pasiekia sukimosi greitį iki 13 300 aps / min, kai transporto priemonės maksimalus greitis yra 175 km / h. Maksimalus sukimo momentas galimas nuo 0 pagal RPM skalę, o tai leidžia pasiekti greitį esant mažam transporto priemonės greičiui.

Vietoj įprastos pavarų dėžės, „Jazz“ maitina naujai sukurta, elektroniniu būdu valdoma transmisija (e-CVT) su fiksuotu santykiu, kuris tiesiogiai sujungia judančias dalis. Rezultatas yra tylus, tolygus sukimo momento perdavimas su linijiniu būdu sukurtu pagreičiu visais važiavimo režimais.

Hibridinės pavaros režime naujoji „e-CVT“ transmisijos valdymo bloko programinė įranga užtikrina didelį sukimo momentą, perduodamą tiesiai iš elektros variklio, o vidaus degimo variklis pagreičio metu suteikia tiesinio greičio padidėjimo pojūtį, panašų į jutimus, kuriuos turime su daugiapakopė transmisija. Kai reikia daugiau energijos, naujoji valdymo programinė įranga gali nuolat atitikti idealų variklio greitį. Tai turi įtakos santykiui tarp transporto priemonės greičio ir variklio greičio, taip pat garso, kurį vairuotojas ir keleiviai jaučia greitėjimo metu, keičiantis linijiškai. „Jazz“ vairavimo malonumo elementas yra optimizuotas, labiau pastebimas sukimo momentas, perduodamas tokiu būdu.

„Honda“ sukurta sistema „Jazz“ yra sudėtingesnė, tačiau kartu ir mažesnė už planetines „e-CVT“ transmisijas, dažniausiai aptinkamas kitų markių hibridinėse transporto priemonėse. Nauja e-CVT transmisija, sukurta siekiant sumažinti matmenis ir išradingą komponentų integraciją, yra efektyvaus išdėstymo pavyzdys, matomas ir kituose „Jazz“ modelio elementuose.

„Jazz“ yra pirmasis modelis „Honda“ europiniame pasiūlyme, kuris pažymėtas nauju herbu „e: HEV“. Šis žymėjimas taip pat bus nurodytas kitose „Honda“ transporto priemonėse, varomose hibridiniu varikliu.

Naujas kompaktiškos transporto priemonės apibrėžimas: švelnaus, šiuolaikiško dizaino elementai įvesti į nesenstančias „Jazz“ formas

  • Džiazas reprezentuoja stilistinę „Yoo no bi“ filosofiją
  • „Jazz“ nesenstančio silueto su lygiomis linijomis ir kontūrais evoliucija
  • Perpus siauresnės A kolonos pagerina matomumą

„Honda“ inžinieriai, kurdami naujausios kartos „Jazz“, žengė drąsų žingsnį, nusprendę modelį projektuoti nuo nulio. Jie sukūrė naują patrauklų pasiūlymą kompaktiškame segmente: visiškai naują miesto automobilį, kuriame derinamas išskirtinis ekonomiškumas ir nepaprastas kasdienis funkcionalumas, tenkinantis šiuolaikinių vartotojų poreikius.

Švelnus, šiuolaikiškas stilius suteikė paprastumo nesenstančioms Jazzu formoms. Lygus kontūras, derinantis su ankstesnėms kartoms žinomu trumpu variklio dangčiu, ilga stogo linija ir salono stiliumi, sudaro atpažįstamą vientisą siluetą. Dėl šios priežasties transporto priemonė įgijo atnaujintą, emocingą išvaizdą ir negirdėtą komfortą bei funkcionalumą savo segmente, kuo „Jazzu“ visada garsėjo.

„Honda“, darydama stilistinę miesto kompaktiškos revoliucijos idėją, sutelkė dėmesį į naują dizaino filosofiją, apibrėžtą japonų koncepcijoje „Yoo no bi“. Tai reiškia kasdienių objektų, kuriems reikia laiko patobulinti, grožį, kuris padarys juos dar gražesnius ir ergonomiškesnius, kad jie galėtų geriau tarnauti konkretiems tikslams.

„Mes ten dirbome su automobiliu, kaip objektu, kuris turės galios praturtinti būsimų vartotojų kasdienį gyvenimą“, – aiškina projekto vadovas Takeki Tanaka.

Lygios kūno linijos ir elegantiškas priekis sukuria rafinuotą vaizdinį balansą su įvairiais dengimo paviršiais, įskaitant C statramsčius ir galinių kombinuotų žibintų derinį, kuriam sunku įžvelgti ryškias linijas.

Norint rasti stilistinę harmoniją tiek salone, tiek pagal kūno formą, dizaineriams buvo svarbiausia rasti tinkamas proporcijas. Pirmasis arkos stilistinis elementas, einantis nuo variklio dangčio į užpakalį, išplėsti sparnai, yra ypač siauri A statramsčiai.

A statramsčio storis sumažėjo daugiau nei per pusę nuo 116 mm iki 55 mm, o konstrukcinį stiprumą suteikia stulpas už jo. Dėl šio sprendimo ir paslėptų priekinio stiklo valytuvų vairuotojas ir keleivis turi netrukdomą platų matymo lauką. Siauros A kolonos ir elegantiški išoriniai veidrodžiai taip pat sumažina triukšmą ir oro pasipriešinimą, taip pat pagerina aerodinamines savybes.

Bendras aukštis buvo sumažintas 10 mm, palyginti su jo pirmtaku, kuris kartu su galinių durų linija suteikia kompaktiškesnį, gerai subalansuotą kėbulą.

Naujų pažangių konstrukcinių technologijų, įskaitant naujausių puslaidininkių, žymiai sumažinusių galios valdymo bloko (PCU) dydį, naudojimas buvo labai svarbus kambaryje po naujos gaubto hibridinės varomosios sistemos su dviem elektros varikliais gaubtu, išlaikant tradicinius dinamiškas džiazo siluetas. Hibridinė jėgos pavara šiek tiek pakeitė naujojo „Jazz“, kuris yra tik 16 mm ilgesnis nei ankstesnis benzininis modelis, matmenis, o jo plotis nepasikeitė.

Baekas Jongkukas, naujojo „Jazz“ dizaineris, paaiškina: “Norėjau sukurti automobilį, kuris būtų„ malonus kompanionas “savininkui, tuo pačiu pagerinant jo funkcionalumą. Aš tai padariau ribodamas nereikalingus elementus ir supaprastindamas išorines linijas, kurios leido man suprojektuoti draugiškos, gaivios išvaizdos, patogaus ir praktiško automobilio automobilį “.

Elegantiški stiliaus pakeitimai, įskaitant rafinuotą galinio stogo spoilerį ir aukščiausios klasės žibintų korpuso dizainą, papildo „Jazz“ dinaminį kėbulą ir padeda išlaikyti optinį balansą.

„Jazz Crosstar“

Norint padidinti modelio patrauklumą, buvo pasiūlytas griežtesnis į visureigius panašus „Jazz Crosstar“ variantas, skirtas aktyvaus gyvenimo būdo žmonėms. Optinis modelio padidinimas buvo pasiektas dėl drąsaus radiatoriaus grotelių dizaino, akį traukiančio juodo apvažiavimo aplink ratų arkas ir stilingų palangių bei stogo bėgelių. „Crosstar“ būdingi sidabro-juodo lydinio ratlankiai padidina stabilumo įspūdį ir pagerina bendrą stiprų vaizdinį efektą. „Crosstar“ versiją, kad būtų aiškiau atskirti nuo standartinio „Jazz“, taip pat galima įsigyti su unikaliu „Surf Blue“ laku, taip pat pasirinktinai su kontrastingu „Crystal Black“ stogu.

Protingi erdvės sprendimai ir didžiausias komfortas segmente

  • Dėl išradingo erdvės organizavimo keleiviai įgijo papildomos vietos sau ir savo bagažui
  • 304 litrai bagažo vietos padidėja iki 1 205 litrų, kai sėdynės nulenktos
  • Galinės sėdynės keleiviai mėgaujasi neprilygstamu komfortu ir erdve
  • Patobulinta „Magic Seats“ sistema padidina vietos bagaže funkcionalumą

Kaip sukurti patogų, draugišką interjerą

„Yoo no bi“ filosofija taip pat turėjo įtakos švaraus, minimalistinio interjero dizainui, kuriame keleiviai įvertins naudojamų medžiagų praktines savybes ir tvarkingos, ergonomiškos salono funkcionalumą. Funkcionalumą taip pat padidina patvarios medžiagos, naudojamos visame interjere, ir modernus prietaisų skydelio dangtelis, švelnus liečiant.

Tvarkingą, į vartotoją orientuotą kabiną sudaro siauras prietaisų skydelis, kuris horizontaliai išplečiamas per kabiną, be dangtelio, ribojančio regėjimo lauką, o tai dar labiau padidina papildomo erdvumo pojūtį. „Honda“ dizaino esmė visada buvo aukštas funkcionalumas, todėl 9 colių centrinis jutiklinis ekranas – standartinis „Elegance“, „Executive“ ir „Crosstar“ versijose ir 7 colių TFT indikatorių rinkinys yra lengvai naudojami ir įskaitomi. Visos funkcijos ir valdikliai yra lengvai prieinami ir draugiški, o tai vairuotojui sumažina stresą vairuojant.

Plokščio, plataus porankio, kuris yra centrinės konsolės pratęsimas, lygis yra suprojektuotas durų porankių aukštyje, užtikrinant patogumą, kuris yra žinomas iš didesnių „premium“ klasės automobilių interjero.

Šiuolaikinis „Jazz“ interjeras suteikia precedento neturintį erdvumą šiame automobilių segmente, išlaikant svarbų ankstesnių kartų pranašumą.

Itin ploni A statramsčiai, kurie sklandžiai eina nuo variklio dangčio, pagerina matomumą iki 90 laipsnių, o tai yra pagrindinis rezultatas segmente (69 laipsnių ankstesniame modelyje). Dėl šio sprendimo, paslėpto priekinio stiklo valytuvų ir plokščio prietaisų skydo keleiviai turi netrukdomą platų matymo lauką, o natūralesnė šviesa į vidų patenka pro panoraminį priekinį stiklą ir priekinius šoninius langus. Toks apšvietimas keleiviams suteikia erdvumo įspūdį šviesiame, atvirame interjere.

Bagažo talpa yra 304 litrai pakėlus galinių sėdynių atlošus ir padidėja iki įspūdingo 1205 litrų, kai atlošai atlenkiami (pakraunami į stogo liniją). Tai buvo pasiekta dėl išradingo hibridinių jėgos pavarų komponentų išdėstymo važiuoklėje ir variklio skyriuje.

Pagrindiniai pakeitimai yra įsiurbimo kolektoriaus ir komponentų padėjimas ant variklio. Tokiu būdu buvo gauta vietos tiek varikliams integruotiems elektros varikliams (pavaros varikliui ir generatoriui), tiek galios srauto valdymo blokui (PCU), kuris yra 20% mažesnis nei anksčiau naudotas. Dėl šios priežasties žemos įtampos (12 V) baterija taip pat gali tilpti į variklio skyrių, atlaisvinant vietą gale. Toks efektyvus komponentų išdėstymas taip pat buvo įmanomas dėl to, kad PCU įrenginyje buvo naudojami naujausi didelės galios puslaidininkiai.

Raktas į didžiulę erdvę keleiviams taip pat neįprastas šios klasės automobiliams dedant degalų baką centrinėje grindų dalyje, po priekinėmis sėdynėmis. Dėl šios priežasties „Jazz“ vis dar turi išskirtinai funkcionalią galinių sėdynių sulankstymo sistemą „Magic Seats“, kuri suteikia galimybę nulenkti atlošus, pakelti ir nuleisti sėdynes ir lanksčiai suformuoti erdvę, leidžiant gabenti įvairių formų ir dydžių krovinius. Bagažo skyriaus struktūros pagerinimo rezultatas, be kita ko, yra platesnis atveriamų dangčių asortimentas ir lygios grindys be pakrovimo slenksčio, todėl bagažo pakavimas ir iškrovimas yra lengvesni nei anksčiau.

Pirmos eilės keleiviai galės džiaugtis naujai sukurtu sėdynės rėmu, užtikrinančiu geresnį atlošo atlošą, taip pat 30 mm storesnėmis sėdynių pagalvėlėmis. Šie pokyčiai padidina patogumą, ypač juosmeninei stuburo daliai, o tai sumažins nuovargį kelionių metu. Siekiant geresnio vairavimo patogumo, buvo pakeistas stabdžių pedalas, kuris keičiant kampą leidžia natūraliau išdėstyti pėdą. Vyresniems vairuotojams bus malonu, kad vairo reguliavimo diapazonas vertikalioje ašyje buvo padidintas 2 laipsniais į viršų ir vairo ratlankio buvo leista arčiau vairuotojo.

Suaugę antros eilės keleiviai keliaus patogiau, pakeisdami „Magic Seat“ dizainą, leisdami vyriams pasislinkti iš sėdinčių klubų. Etapas pagal segmentą (986 mm), kuris dėl užpakalinės pakabos sukimosi šviesos buvo pagamintas užpakalinės sėdynės keleiviams ir 24 mm storio galinės sėdynės pagalvėms, sukuria patogias sąlygas važiuoti gale. Dizaineriai papildė antrosios eilės keleivius patogiomis išmaniųjų telefonų kišenėmis priekinių sėdynių atlošuose.

Didelė dinamika, suteikianti unikalią vairavimo patirtį

  • Pagerėjęs kėbulo tvirtumas turėjo teigiamos įtakos pakabos valdymui, manevringumui ir lengvumui valdyti
  • Važiavimo kokybę pagerina mažos trinties pakaba ir nauja amortizacijos sistema
  • Salono atmosfera buvo pagerinta sumažinus kelio triukšmą trijuose dažnių diapazonuose
  • Stabdžių sistema su diskais ant visų ratų užtikrina veiksmingą ir saugų stabdymą

„Honda“ inžinierių užduotis buvo pasiekti puikią dinamiką ir reaktyvumą vairuojant „Jazz“ modelį. Jie sutelkė dėmesį į važiuoklės ir pakabos gerinimą bei kėbulo tvirtumo didinimą, o tai modeliui suteikė išskirtinį manevringumą ir geriausią važiavimo klasėje komfortą.

Itin stipraus plieno naudojimo norma padidėjo 80%, o tai žymiai sumažino svorį ir pagerino saugumą susidūrus. Sukimo tvirtumas pagerėjo 6%, o statinis atsparumas sukimui – 13%.

Naudojant naują amortizatoriaus laikiklį, pagamintą iš aukšto slėgio liejimo technologijos, vairavimo patirtis taip pat pagerėjo. Didesnį kelionės komfortą užtikrino ir kiti pakabos patobulinimai – nauja medžiaga, iš kurios buvo pagamintos spyruoklės ir įvorės su sumažinta trintimi, bei sukimo sijos pakabos nustatymai gale.

Priekinės pakabos geometrija, turinti žemą priekinį sukimosi centrą, kuris padidina stabilumą, padeda „Jazz“ išlaikyti tikslumą, natūralumą ir lengvumą posūkiuose. Jo judrumą dar padidina elektra valdoma vairavimo sistema, kuri vairuotojui suteikia tikslius atsiliepimus ir natūralesnį pojūtį keičiant kryptį.

Žemos trinties pakabos komponentai – kartu su ilga ratų baze – užtikrina įspūdingą stabilumo lygį ir kartu sumažina išilginį riedėjimą. Pažangi slopinimo sistema yra atsakinga už patogų vairavimą visose sėdynėse ir sumažina vibracijų perdavimą iš kelio į saloną, suteikdama malonios ramybės jausmą.

Sklandaus valdymo įspūdį kartu su tikrumu važiuojant dar labiau sustiprina „Honda“ judrios pagalbos tvarkymo priemonė (AHA). AHA yra dar vienas patobulintas sprendimas, pagerinantis automobilio dinaminį stabilumą, ypač kai jis reaguoja į greitą vairavimo judesį ar didelę apkrovą kampuose. AHA veikia per stabilumo kontrolės sistemą (VSA), šiek tiek stabdydama vidinius ratus kampe, kai vairas pasukamas, nepastebimai vairuotojui. Dėl to pagerėja automobilio stabilumas ir reakcija, o tai padidina pasitikėjimo jausmą vairuojant.

Stabdžių sistema užtikrina didelę stabdymo jėgą, nes diskiniai stabdžiai veikia visus ratus: priekyje yra 262 mm ventiliuojami diskai, o gale – 239 mm diskai. Elektronines stabdžių sistemas sudaro: stabilumo kontrolės sistema (VSA), pagalbinė stabdžių sistema (BAS), pagalbinė paleidimo nuo kalvos sistema (HSA) ir automatinis stabdžių užraktas.

„Honda“ visapusiškas požiūris į triukšmo, vibracijos ir kelio nelygumų problemą lėmė, kad variklio, kelio dangos ir vėjo triukšmo girdimumas salone yra minimalus. Siekiant sumažinti paviršiaus triukšmą, padidinta izoliacija, kurios dėka salono atmosfera pagerėjo trimis akustinių dažnių diapazonais. Kabina buvo atskirta nuo grindų skydo, kad būtų sumažintas virpesių perdavimas per kėbulo konstrukciją, o aplink prietaisų skydelį buvo pridėta garso izoliacija. Inžinieriai taip pat sumažino variklio vibracijos keliamą triukšmą, naudodami polimerinius komponentus, kad izoliuotų jo tvirtinimo taškus kameroje. Garsą sugeriančios medžiagos ir storesnis stiklas padeda sumažinti salono triukšmą 10%, palyginti su ankstesne „Jazz“ karta.

Be to, padidėjęs kėbulo tvirtumas ir ypač stipraus plieno naudojimas leido įvesti naujus konstrukcinius sprendimus, tokius kaip ploni A statramsčiai, kuriuos papildė aerodinaminis šoninių veidrodėlių, galinio spoilerio ir naujos ratlankio dizainas. . Šie elementai sumažina oro srauto triukšmą, kartu sumažindami aerodinaminį pasipriešinimą ir pagerindami bendrą estetiką.

Pažangios sistemos leidžia savininkams neprarasti ryšio su savo kasdieniais reikalais

  • Belaidis, intuityvus šio segmento negirdėtas jungimas laive
  • Galimybė naudotis „Wi-Fi“ viešosios interneto prieigos tašku ir nuotolinėmis paslaugomis suteikia galimybę susisiekti tinklu keliaujant
  • „Honda“ asmeninis asistentas naudoja dirbtinio intelekto sprendimus, kad užtikrintų balso valdymą
  • „My Honda +“ programa savininkams suteikia galimybę naudotis nuotoliniu automobilio ryšiu

Naujosios kartos džiazas siūlo patraukliausią pramogų ir pramogų paketą savo segmente, suderindamas intuityvų sistemos valdymą su sklandžiu bendravimu su pasauliu. Pažangiosios sistemos, kurios pirmą kartą pasirodė „Honda e“, dabar pateikiamos naujajame „Jazz“ ir bus pristatytos būsimuose modeliuose.

Savininkai galės naudotis daugeliu lengvai naudojamų tinklo funkcijų, kurios nustato naują techninį standartą kompaktiškų transporto priemonių segmente. Išorinės informacijos ir pramogų paslaugos ir programos, įskaitant orų prognozes, stovėjimo vietas, muziką, navigaciją, vietos paiešką ir telefono paslaugas, taip pat prieinamos jutikliniame ekrane arba įjungiamos balsu.

Patogi naudoti skystųjų kristalų sąsaja su jutikliniu ekranu buvo sukurta taip, kad sumažintų vairuotojo dėmesį. Labiausiai naudojamų valdiklių aptarnavimo laikas buvo sutrumpintas 58%, palyginti su ankstesniu modeliu, o tai užtikrina saugesnį ir ergonomišką darbą. Sąsaja naudoja grafikus, žinomus iš išmaniųjų telefonų, su slinkties ir slinkties funkcijomis, kad naršytų puslapius ir sąrašus. Ekraną galima sukonfigūruoti taip, kad atitiktų visus naudojimo reikalavimus, įskaitant dažnai naudojamų funkcijų ir garso šaltinių konfigūruojamus sparčiuosius klavišus.

Išsamų borto programų rinkinį galima papildyti įsigyjant išmaniojo telefono veidrodį per turimą „Android Auto“ arba „Apple CarPlay“, pastaroji sistema pirmą kartą prieinama „Jazz“ belaidžiu ryšiu. Net vartotojo vadovą galima peržiūrėti naudojant jutiklinio ekrano informacijos ir pramogų sistemą arba – jei turime „Honda“ asmeninio asistento prenumeratą – balso komandas. Kiekvienas iš keleivių gali likti internete keliaudamas, prijungdamas savo prietaisą prie automobilio „Wi-Fi“ interneto prieigos taško.

Naujasis „Jazz Crosstar“ gali pasigirti unikalia garso sistema su aštuoniais garsiakalbiais, įskaitant aliuminio garsiakalbį, unikalius „Kevlar“ kūgio garsiakalbius ir žemų dažnių garsiakalbį bagažinės gale – šis rinkinys garantuoja geriausią akustinį vaizdą šiame automobilio segmente. Kad nesiblaškytų dėmesys, į durų rankenų įdubas buvo dedami tviteriai, o žemųjų dažnių garsiakalbio dėžė buvo suplanuota toje vietoje, kuri neribojo bagažo vietos.

Kurdami užsakytą prietaisų skydelį ir sąsają interjero dizaineriai atkreipė ypatingą dėmesį į detales. Reaguodama į klientų atsiliepimus, „Honda“ atkūrė pagrindinių funkcijų mechaninį valdymą, naudodama lytėjimo mygtukus, tikslius rankenėles šildymui ir ventiliacijai reguliuoti.

Mano „Honda +“

„Honda“ pristatė „My Honda +“ išmaniųjų telefonų aplikaciją, kurios dėka savininkai įgijo nuotolinę prieigą prie automobilių. Ši paslauga buvo sukurta paprastai, intuityviajai išmaniųjų telefonų programai, užtikrinančiai saugų priėjimą prie daugelio automobilio sistemų, įskaitant saugos ir komforto funkcijas. Pavyzdžiui, informaciją apie būsimą kelionės maršrutą galima sukonfigūruoti ir išsiųsti iš programos į mašiną, taip pat nuotoliniu būdu užrakinti ir atrakinti prieigą prie jo interjero.

Norėdami padidinti apsaugą, taikomoji programa taip pat leidžia stebėti vietą ir GPS sekti automobilio buvimo vietą. Pažangų vietos stebėjimą galima suaktyvinti, kad įspėtų transporto priemonės savininką apie iš anksto nustatytos zonos pažeidimus, taip pat, jei įvyktų automobilio aliarmas. Tai atliekama per pranešimą, išsiųstą į jūsų išmanųjį telefoną.

„Honda“ asmeninis padėjėjas

Informacijos ir pramogų bei ryšių funkcijas, palaikomas jutikliniame ekrane, taip pat galima suaktyvinti balso komandomis (šios funkcijos kol kas negalima lenkų kalba) per „Honda“ asmeninio asistento sistemą. Iš „Honda“ žinomas intuityvus „Honda“ asmeninis asistentas, naudojantis dirbtinio intelekto (AI) sprendimus, sugeba natūraliai suprasti komandas, perduodamas paprastų pokalbių forma, ir kontekstinį kalbos atpažinimą, kurio dėka jis gali palengvinti prieigą prie daugelio internetinių paslaugų.

„Honda“ asmeninis asistentas teisingai reaguoja į komandas, kurių sudėtingumo lygis viršija kitų balsu suaktyvintų virtualių asistentų galimybes. Gali suprasti daugelį sąveikos lygių, o tai leidžia gauti tikslesnius atsakymus į konkrečias užklausas. Savininkas gali paprašyti, pavyzdžiui: „Gerai,„ Honda “, suraskite man itališką restoraną su nemokama automobilių stovėjimo aikštele ir belaidžiu internetu.“ „Honda“ asmeninis asistentas nustato tinkamas parinktis ir pateikia jas jutikliniame ekrane, tada nustato optimalų maršrutą į pasirinktą vietą ir parodo jį naršymo ekrane.

Tam, kad savininkas galėtų patirti malonumą turėdamas automobilį be nereikalingo streso, „Honda“ nuolatos atnaujins savo veiksmus belaidžiu būdu ir taip užtikrins, kad automobilyje naudojamos funkcijos ir programos galėtų naudotis naujausiais patobulinimais ir galimybėmis.

Siekiant padidinti saugumą, visose transporto priemonėse standartiškai yra įdiegta „E-Call“ sistema pagalbos kelyje kvietimui. Avarijos atveju, pavyzdžiui, suaktyvinus oro pagalvių sistemą, atitinkamos avarinės tarnybos automatiškai praneša apie automobilio buvimo vietą.

Gausus šiuolaikinių „Honda“ techninių sprendimų rinkinys

  • Naujasis „Jazz“ kaip standartas gauna išsamų aktyvios ir pasyvios saugos paketą
  • Universalus „Honda SENSING“ paketas naudoja naują didelės skiriamosios gebos plačiakampę kamerą
  • „Jazza“ keleivius saugo 10 oro pagalvių, įskaitant pirmąją segmentą, priekinę centrinę oro pagalvę

Naujausios kartos džiazas aprūpintas aukštos klasės aktyviosios ir pasyviosios saugos technologijomis, kurios palengvina ir saugesnį automobilio valdymą.

Išsamus „Honda SENSING“ aktyviosios saugos sistemos paketas – kaip standartinis – dabar siūlo visą asortimentą vairuotojams palaikymo sprendimų, užtikrinančių saugumą daugelyje kitų kelių scenarijų, nes naujoji plačiakampė kamera pagerina nakties efektyvumą.

Išsamų „Honda SENSING“ aktyvios saugos sistemos paketą sudaro:

  • Stabdžių sistema, padedanti sumažinti susidūrimus, su patobulintu pėsčiųjų aptikimu naktį, kai nėra gatvių apšvietimo. Sistema taip pat perspėja vairuotoją, kai aptinka dviratininką, artėjantį prie susidūrimo kelio. Be to, sistema suaktyvina stabdymą, kai „Jazz“ kerta ar riedėja ant kitos transporto priemonės susidūrimo kelio. Tai tapo įmanoma naudojant naujai sukurtą plačiakampę priekinę kamerą.
  • Adaptyvioji greičio palaikymo sistema (ACC) automatiškai leidžia automobiliui sekti kitą transporto priemonę, kontroliuodama atstumą eisme mažu greičiu, pvz. kamščiuose (važiavimas mažu greičiu).
  • Dviračių priežiūros sistema (LKAS) veikia nuo 72 km / h greičio tiek miesto keliuose, tiek už miesto ribų, tiek kelių juostų keliuose, kas garantuoja saugumą kur kas daugiau kelių scenarijų.
  • Įspėjimo apie juostos išvažiavimą sistema (RDMS) padeda vairuotojams išlikti kelyje. Tai perspėja vairuotoją, kai nustato, kad transporto priemonė gali kirsti kelio juostos ribojimo linijas ar priartėti prie išorinio šaligatvio krašto (žolės ar žvyro ribos), arba transporto priemonėms, kurios artėja iš priešingos pusės, ir jei paliekame juostą be signalizacijos.
  • „Aklųjų taškų“ stebėjimo sistema veidrodžiuose, papildyta skersine judesio stebėjimo sistema, yra standartinė „Executive“ versija.
  • Kelio ženklų atpažinimo sistema naudoja plačiakampę kamerą, skirtą aptikti ženklus, kai automobilis juda į priekį. Pravažiavusi ženklą, sistema automatiškai atpažįsta ir rodo savo grafinį ekvivalentą septynių colių ekrane. Sistema skirta atpažinti apvalius ženklus, rodančius greičio apribojimus ir įvažiavimo draudimus. Vienu metu gali būti rodomi du ženklai – dešinėje ekrano pusėje rodomas tik greičio ribojimo ženklas, o kairėje pusėje nėra įvažiavimo ir greičio ribojimo ženklų, papildyta papildoma informacija, pvz. oro sąlygos.
  • Išmanusis greičio ribotuvas atpažįsta greičio ribojimo ženklus ir pritaiko prie jų automobilio greitį. Jei kelio ženklas rodo ribą, mažesnę už dabartinį transporto priemonės greitį, ekrane mirksi indikatorius kartu su garsiniu pranešimu ir sistema palaipsniui mažina transporto priemonės greitį.
  • Automatinė tolimųjų šviesų kontrolės sistema veikia didesniu nei 40 km / h greičiu, automatiškai įjungdama arba išjungdama tolimąją šviesą, atsižvelgiant į aplinkos šviesumą ir artimųjų ar priešais važiuojančių transporto priemonių (automobilių, sunkvežimių, motociklų, dviračių) buvimą.

Nauja, aukštesnės skiriamosios gebos plačiakampė kamera pakeitė ankstesnės kartos „Jazz“ modelį „City-Brake Active System“ (CTBA) daugiafunkcine kamera ir jutikliu. Kamera atpažįsta įvairesnius dangos tipus ir eismo scenarijus. Tai apima stebėjimą, ar transporto priemonė artėja prie išorinio šaligatvio krašto (iki žolės ar žvyro ribos), artėjančios transporto priemonės ar pasuka į kitą juostą be kelio ženklų ar ženklų. Kamera gali pašalinti rūko problemą, suteikdama aiškų matymo lauką nesustojant.

Operatorius gali suasmeninti informacijos kiekį apie pažangias pagalbos vairuotojui sistemas, rodomas septynių colių skystųjų kristalų jutikliniame ekrane (LCD).

„Jazz“ struktūroje įmontuota pasyvi sauga

Naujasis „Jazz“ turi struktūrą, sukurtą pagal „Honda Advanced Compatibility Engineering ™“ (ACE ™) technologijos koncepciją, kuri praplečia keleivių apsaugą susidūrimo atveju ir yra puikių pasyviosios saugos savybių pagrindas.

Tarpusavyje sujungtų konstrukcinių elementų skeletas tolygiau paskirsto susidūrimo energiją transporto priemonės priekyje, sumažindamas jėgas, perduodamas į keleivių skyrių. „ACE ™“ konstrukcija ne tik apsaugo automobilį ir keleivius, išsklaidydama susidūrimo energiją per visą kėbulo struktūrą, bet ir sumažina kinetinę energiją, perduodamą kitoms susidūrimo transporto priemonėms. „ACE ™“ keleivių apsaugos diapazonas apima susidūrimus tiek su didelėmis, tiek su mažomis transporto priemonėmis

Pasyvusis saugumas, kurį sudaro keleivių apsauga įvykus avarijai, „Honda“ yra toks pat svarbus kaip ir aktyvus saugumas. „Jazza“ savininkus ir keleivius dabar saugo dešimt oro pagalvių, įskaitant dvi naujas galines šonines oro pagalves, įmontuotas į sėdynes, ir naują priekinę centrinę oro pagalvę, esančią priekinėje sėdynėje. Nauja centrinė priekinė oro pagalvė yra pirmoji šio segmento rinkoje ir apsaugo nuo sužeidimų, kuriuos sukelia susidūrimas su keleivių kūnais. „Jazz“ taip pat buvo įrengtos priekinės galvos atramos, ribojančios nugaros sužalojimo riziką.

Šaltinis: HONDA