Šiltos dienos yra ne tik galimybė pailsėti ir atsipalaiduoti lauke. Gegužės mėnesį paprastai prasideda alergijos sezonas, kuris dažnai neapsiriboja vairuotojais. Apsinuodzinė nosis, čiaudulys ir raudonos akys gali paveikti saugumą ratuose. Patikrinkite, kaip alergija veikia vairavimą.

Alergija už vairo

Statistika rodo, kad kiekviena trečioji Europa turi alergiją. Šis vairuotojas gali būti daugelio pavojingų kelyje priežastis. Kataras, čiaudulys ir raudonos akys sumažina koncentraciją už vairo. Kaip alergija veikia vairavimą? Ar žinojote, kad per vieną čiaudulį esant 100 km / h vairuotojas įveikia maždaug 20 metrų, kai jo akys uždarytos? Alergiją galima pajusti mažiausiai tikėtinu momentu. Taigi, kaip išvengti kontakto su alergenais vairuojant?

Švarus automobilis yra pagrindas

Mūsų automobilio, apmušalų, kilimėlių ir kabinos interjeras yra alergenų, žiedadulkių ir erkių buveinė. Alergijos sergantiems asmenims, kuriems ypač kenčia žolių teršimo laikotarpis arba kurie yra alergiški dulkėms, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas automobilio švarumui.

Ką apie salono filtrą?

Jūsų automobilio žiedadulkių filtrai yra alergenų barjeras. Šis specialus filtras būdingas mažos higroskopinės ir antiseptinės medžiagos naudojimu. Dėl to galite būti tikri, kad visi alergenai bus sustabdyti. Norint, kad šis sprendimas išlaikytų egzaminą, reikia reguliariai keisti filtrą. Ekspertai nurodo, kad salono filtras turėtų būti keičiamas kartą per metus arba po 15 000 km. Taip pat nepamirškite reguliariai aptarnauti ir valyti oro kondicionierių.

Ne visi vaistiniai preparatai tinka vairuotojams

Daugelio alergijų, esant padidėjusiam užpuolimui, pavyzdžiui, čiaudulys ir ašarojimas, atleidimas suteikia antihistamininių vaistų. Deja, ne visi yra tinkami vairuotojams. Kai kurie iš jų mažina koncentraciją ir sukelia mieguistumą. Kiekvienas, kuris ketina atsigulti po rato po tokių vaistų, turi atidžiai perskaityti informacinį lapelį ant pakuotės. Kokius preparatus jums reikia atkreipti dėmesį į?

Pirmosios kartos antihistamininiai preparatai

Pirmosios kartos antihistamininiai vaistai yra veiksniai, kurie gali sukelti daug nepageidaujamų veiklų, veikiančių važiuojant ratu. Dažniausiai jie gali sukelti regos sutrikimus, neryškumą, mieguistumą, pablogėjusią koncentraciją.

Antrosios kartos antihistamininiai preparatai

Šios grupės medžiagos yra mažiau varginančios. Jie turi daug mažesnį poveikį psichofiziologinei būklei. Pavyzdžiui, didelės dozės arba pradinė gydymo fazė gali sukelti mieguistumą. Taip pat primename, kad būtina atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvienas žmogus gali individualiai reaguoti į tokio vaisto poveikį.

Narkotikai nuo peršalimo

Antihistamininiai preparatai naudojami ne tik alergijos gydymui. Daugelis iš jų taip pat naudojami šaltiems simptomams. Taigi, jei turite šalčio ir nusprendžia dėl konkretaus vaisto, atidžiai perskaitykite informacinį lapelį arba kreipkitės į vaistininką, kuris pasakys, ar galite jį vartoti, jei norite vairuoti automobilį.

Alergija niekada nėra malonus. Ašarojimas ir ašarojimas gali neigiamai paveikti mūsų kasdieninį veikimą. Renkantis vaistus, patikrinkite, kaip alergija veikia vairavimą, ir sužinokite viską apie naudojamas priemones.

Šaltinis: www.infor.pl, www.leki.wieszjak.polki.pl