VIN yra unikalus kodas, priskirtas konkrečiai transporto priemonei. Todėl ne be reikalo automobilio identifikavimo numerio iššifravimas leidžia patikrinti tokią informaciją apie transporto priemonę kaip gamybos vieta, modelio metai ar įrangos tipas. Tačiau tai ne vieninteliai VIN dekoderio pranašumai.

Kur rasti VIN?

Nors transporto priemonės registracijos liudijime (langelyje „E“) VIN rasti greitai, gali būti sunku rasti šį unikalų kodą transporto priemonėje. Gamintojai ne visada kodą pateikia matomoje vietoje, daug kas priklauso ir nuo automobilio modelio bei metų. Jei jums įdomu, kur tam tikroje transporto priemonėje yra VIN, gamintojai paprastai jį pažymi:

• vardinė plokštelė, uždėta ant automobilio priekinio stiklo,
• priekinė siena,
• dešiniojo rato arka
• vairuotojo pusės stulpas,
• atraminis rėmas prie dešiniojo priekinio rato.

 

važiuoklės numerio dekodavimas – nauda?

Važiuoklės numerio dekodavimas leidžia pamatyti transporto priemonės praeitį. Ir nors VIN kodo patikrinimas gali būti šiek tiek problemiškas, VIN dekoderio naudojimas yra greitas ir greitas. Į gautą transporto priemonių istorijos ataskaitą paprastai įtraukiama tokia informacija:

• neseniai dokumentuotas skaitiklio rodmuo,
• galimos transporto priemonės vagystės,
• atliktas kapitalinis remontas
• ankstesnių savininkų skaičius,
• eismo įvykiai, į kuriuos galėjo patekti transporto priemonė,
• techninės automobilio specifikacijos, tokios kaip talpa, gamybos vieta, modelio metai ir įrangos versija.

 

Perkant naudotą transporto priemonę, tai leidžia patikrinti pardavėjo pateiktus duomenis. Tačiau VIN dekoderio dėka mes sužinosime ne tik konkretaus automobilio techninius parametrus, bet ir gausime informacijos, kuri gali būti naudinga registracijos ir draudimo metu. Be abejo, patikrinus VIN numerį taip pat palengvėja transporto priemonės atsarginių dalių pirkimas, nes jos dažnai būna būdingos kiekvienam automobilio modeliui ir gali netikti, jei žiūrėsime tik į pagaminimo datą, modelį ir markę.

 

Automobilio VIN tikrinimas

Kaip matote, transporto priemonės VIN patikrinimas gali būti labai naudingas. Ne tik tuo atveju, jei ieškome pagrindinės informacijos apie mums priklausantį automobilį, bet ir tada, kai perkame naudotą automobilį ir norime sužinoti jo istoriją prieš užbaigdami sandorį. Iššifravus VIN galima sužinoti, ar jus dominanti transporto priemonė buvo pavogta, buvo remontuojama, ar ji buvo pašalinta iš eismo. Naudojant VIN dekoderį taip pat lengviau nustatyti tikrąją transporto priemonės vertę. Todėl visada verta skirti laiko patikrinti norimos įsigyti transporto priemonės VIN. Tuo labiau, kad dėl to galime išvengti automobilio vertės pervertinimo, brangaus remonto ir kitų su transporto priemone susijusių problemų, kurios gali kilti ateityje.