Daugelyje šalių paukščių pūtimo pataikymas laikomas likimo žinovu, tačiau paukščių mėšlai ant automobilio gali turėti rimtų pasekmių lakui. Laimei, „Ford“ transporto priemonės šiuo atžvilgiu yra išbandomos dirbtinių paukščių išmatų pagalba.

Laboratorijoje sukurtas sintetinis guanas buvo paruoštas taip atsargiai, kad atspindi skirtingas daugumos paukščių rūšių dietas Europoje – taigi ir skirtingą rūgštingumą.

Mėginiai, išpurškiami ant bandymo plokščių, sendinami krosnyje 40 ° C, 50 ° C ir 60 ° C temperatūroje, kad būtų galima imituoti realų kliento automobilio eksploatavimą ekstremaliomis oro sąlygomis ir sumažinti dažų apsaugos nuo korozijos ribas iki kritinių parametrų. . „Paukščių išmatų tyrimas“ yra tik vienas iš bandymų, kurių metu atliekamas lakas. Kitas yra purškiamos fosforo rūgšties, sumaišytos su muilo plovikliu ir sintetinėmis žiedadulkėmis, bandymo plokštės vėliau 30 minučių džiovinamos krosnelėse 60–80 ° C temperatūroje. Bandymas skirtas apsaugoti nuo ore esančių dalelių, tokių kaip žiedadulkės ir lipnios medienos sultys.

Pavasarinis valymas

Pavasaris ir vasara gali būti ypač pavojingi lako dangai ne tik dėl padidėjusio paukščių išpuolių, bet ir lakai kietėja ir mažėja intensyviai saulės spinduliuose. Kai jie atvėsta, jie susitraukia ir visi nešvarumai, įskaitant paukščių išmatas, prasiskverbia į jų išorinį sluoksnį. Jei jie ilgiau laikosi transporto priemonėje, jie gali palikti nuolatinius ženklus, kuriems atlikti reikia specialių kosmetinių veiksmų.

Tiksliai parinkdami pigmentus, dervas ir priedus, kurie yra blizgaus apsauginio lako dalis, „Ford“ specialistai padidina dažų dangų atsparumą tokio tipo taršai, nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Mokslinis paukščių guanas

Paukščių išmatos dažnai būna nespalvotos, tačiau tai dar ne viskas, ką apie juos žinote. Baltoji dalis yra šlapimo rūgštis ir yra lygi šlapimui, susidarančiam šlapimo takuose paukščiams. Likusi dalis susidaro virškinimo sistemoje ir, nors abu komponentai gali būti išskirti tuo pačiu metu, tai atsitinka taip greitai, kad nespėja susimaišyti.

Kiti „Ford“ nagų lako bandymai

Kiti lako bandymai apima: ilgalaikį ultravioletinių spindulių spektro poveikį iki 6000 valandų (250 dienų) šviesos laboratorijoje – imituojamas penkerių metų veikimas šviesiausioje žemės vietoje, bandymai, skirti įvertinti atsparumą išorinėms atmosferos sąlygoms: užšalimas žemesnėje temperatūroje. nulis, išgyvenimas žiemos purvo keliu druskos kameroje, kurioje yra didelis drėgnumas ir kuriai imitacija imama degalų tarša, kuri susidaro perpildžius degalų degalus.

Kaip valote paukščių išmėtymo mašiną?

Paukščių išmatų palikimas ant automobilių dažų nėra gera idėja. Kiekvienas automobilio savininkas turėtų reguliariai plauti transporto priemonę kempine ir drungnu vandeniu su neutraliu pH šampūnu ir nedelsdamas švelniai pašalinti dažus iš nekenksmingų medžiagų. Paviršiaus vaškavimas vieną ar du kartus per metus padeda padidinti lako atsparumą sunkiausiems oro smūgiams, kartu apsaugodamas jo blizgesį.

„Dabar, kai tiek daug žmonių gyvena namuose ir jų automobiliai stovi nenaudojami stovėjimo aikštelėse, paukščių grėsmė yra didesnė nei įprasta. Priemonę protinga pašalinti prieš kepant, tačiau mūsų klientai bent jau gali įvertinti mūsų atliktą darbą. apsauginis lakas “.

 

André Thierig, менеджер, Core Engineering Paint, w Ford of Europe

Dekoduojamas VIN numeris