• Nauja priekinių sėdynių konstrukcija padidina vairuotojo ir keleivio komforto lygį
  • Geresnė stuburo atrama juosmens srityje ir dubens lygyje, stabilizuoja sėdintį kūną ir sumažina nuovargį ilgesnių kelionių metu
  • Galinės sėdynės keleiviams naudinga geresnė atrama, storesnės sėdynių pagalvėlės ir papildomos kojų vietos
  • Paprastas valdymas ir ergonomika sumažina stresą vairuojant

Kurdami naujos kartos „Jazz“, „Honda“ inžinieriai ir stilistai sutelkė dėmesį į didesnį komfortą vairuotojui ir keleiviams, o tai tapo prioritetu priimant visus sprendimus. Dizainas, stilius ir ergonomika buvo suderinti tuo pačiu metu, žinant, kad visi automobilio elementai yra vienos projektavimo komandos darbas, kurio tikslas – pasiekti šiame segmente precedento neturintį patogumą ir erdvumą bei aiškų progresą, palyginti su ankstesnės kartos.

Raktas norint pasiekti aukštus standartus yra naujai sukurta kėdės struktūra, užtikrinanti geresnį kūno palaikymą. Nauja konstrukcija pakeitė anksčiau naudotas S spyruoklines spyruokles tiek priekyje, tiek priekyje. Įdiegus platesnę sėdynę, jos pamušalo storis padidėjo 30 mm, o tai suteikė minkštumo iškart užėmus vietą. Nauja konstrukcija ir storesnis pamušalas leidžia vidutiniškai atsisukti į sėdynę, tačiau, svarbiausia, jie neleidžia pilnai išnaudoti tamprumo diapazono.

Patobulinta sėdynės atlošo konstrukcija suteikia geresnį stuburo palaikymą juosmens srityje ir dubens srityje. Tai sumažina keleivių klubų ir juosmens apkrovą ilgų kelionių metu. Be to, naujoji sėdynės konstrukcija padeda išlaikyti patogią ir stabilią padėtį posūkiuose ir ant nelygaus paviršiaus.

Naujos sėdynės yra siauresnės viršutinėje atlošo dalyje, o tai suteikia geresnę šoninę keleivių atlošų atramą. Šis kūginis dizainas taip pat suteikia daugiau vietos tarp priekinių atlošų, palengvindamas susisiekimą tarp priekinių ir galinių keleivių. Žemiausias sėdynės taškas yra 14 mm arčiau žemės, o tai kartu su labiau suapvalintomis sėdynių pusėmis palengvina įlipimą ir išlipimą iš automobilio.

„Honda stengiasi suteikti savo klientams interjero komfortą ir maksimalų kelionės malonumą, – teigė „Honda Jazz projekto vadovas Takeki Tanaka. Mes apsvarstėme kiekvieną naujojo Jazz elementą, pradedant nuo sėdynių medžiagų ir padėties, baigiant automobilio dizainu, ir tuo pačiu metu studijavome būsimų keleivių anatomiją, kad suteiktume jiems išskirtinį komfortą. Naujausias Jazz iš tikrųjų išliko. erdvaus ir praktiško modelio, dabar sudėtingesnio, reputacija, kuris bus jaučiamas kasdieniame naudojime “.

Honda inžinieriai ir dizaineriai taip pat dirbo kartu, kad padidintų galinių sėdynių keleivių patogumą. Vyrių išstūmimas iš galinės sėdynės atlošo rėmo padarė sofą patogesnę. Sėdynės rėmas buvo pakeistas, kad būtų galima naudoti 24 mm storesnį pamušalą.

Ergonomiškas erdvės planavimas

Sinchroninis komandų darbas kuriant naujos kartos „Jazz“ leido išlaikyti automobilio konstrukcijos, sėdynių ir valdiklių darbo pusiausvyrą ir dėl to pagerinti vairuotojo patogumą. Buvo atlikta daugybė subtilių pakeitimų, kurie žymiai sumažina fizinį nuovargį vairuojant.

Ergonominiai patobulinimai apima gilesnio stabdžių pedalo padėties pakeitimą, atlaisvinant papildomą kojų plotą, kartu sumažinant poreikį reguliuoti sėdimąją vietą. Taip pat buvo modifikuotas pats stabdžio pedalas, kuris keičiant kampą 5 laipsniais leidžia natūraliau išdėstyti koją ir efektyviau valdyti pedalo svirtį. Tuo pačiu metu sėdynė buvo pertvarkyta, kad būtų užtikrinta optimali šlaunų atrama.

Nustatyti patogią vairuotojo padėtį yra lengviau dėl padidėjusio reguliavimo diapazono vairo kolonėlės išilginėje ašyje, kurią dabar galima išplėsti 14 mm arčiau vairuotojo. Vairo kampas vertikalioje ašyje buvo sumažintas 2 laipsniais, todėl jis nustatomas vertikaliau nei ankstesniame modelyje ir labiau nukreiptas į vairuotoją. Dėl šių pakeitimų sumažėjo rankų, reikalingų patogiai sugriebti vairą, judėjimo sritis. Tai pagerino rankų padėtį kėdės atžvilgiu, padidindama šį atstumą 18 mm.

Apgalvotos konstrukcijos projektavimo modifikacijos, padidinančios salono užpakalio patogumą, reiškia, kad antros eilės keleiviams taip pat naudingas didžiausias šio segmento kojos plotas (989 mm). Tai tapo įmanoma dėl priekinių sėdynių poslinkio ir platesnių atstumų. Degalų bakas yra neįprastai šios klasės automobiliuose grindų centre, po priekinėmis sėdynėmis. Dėl šios priežasties „Jazz“ palaiko ypač funkcionalią galinių sėdynių lankstymo sistemą – „Magic Seats“, leidžiančią kelti ir nuleisti sėdynes įvairiomis konfigūracijomis ir lanksčiai formuoti krovinio vietą.

Naudodamasi visais įmanomais būdais, siekdamas pagerinti keleivių patogumą ir padidinti interjero ergonomiškumą bei erdvumą ir, svarbiausia, įtraukdamas šias prielaidas į kiekvieną projektavimo proceso etapą, „Honda“ sukūrė naują, patrauklų pasiūlymą kompaktiškų automobilių segmente. Rezultatas yra visiškai naujas hibridinis miesto automobilis, tenkinantis šiuolaikinių vartotojų poreikius ir derinantis išskirtinį ekonomiškumą bei nepaprastą kasdienį funkcionalumą.

Šaltinis: „Honda“