VIN – Ką reiškia ir iš kur kilo

Ką reiškia pavadinimas/santrumpa

VIN, kitaip Vehicle Indentification Number tai unikalus transporto priemonę identifikuojantis numeris, kuriame galime rasti daug ir svarbios informacijos apie automobilį. VIN numeris turi tokią informaciją kaip: pagaminimo šalis, modelio metai, važiuoklės tipas, variklio versija, papildoma įranga.

Iš kur atsirado

VIN numeriai pirmą kartą buvo panaudoti Jungtinėse Valstijose, 1954 metais. Automobilių gamintojai jau tuomet žymėdavo savo automobilius tokiu būdu. Tokį ženklinimo būdą pradėjo naudoti gamintojai Europoje. Tačiau pirmieji numeriai atrodė skirtingai. Tiktai 80-taisiais ( o tiksliau 1981 metais )  pasauliniai gamintojai, kartu su Amerikos gamintojais pagaliau susitarė dėl šio klausimo.

1981 metais Nacionalinis Highway Traffic Safety Administration Jungtinėse Valstijose pateikė formato standartą. Parduoti automobiliai privalo turėti 17 simbolių VIN, kuriame nebus raidžių I (I), O (o) arba P (q) (kad būtų išvengta painiavos su skaitmenimis 1 ir 0).

Buvo sukurtas bendras standartas, kuris palengvino policijos, draudimo bendrovių bei naudotų automobilio pardavėjų darbą. Nuo to laiko kiekvieno automobilio VIN turi 17 simbolių – raidžių ir skaičių.

 

Prieš perkant automobilį verta patikrinti transporto priemonės istoriją pagal VIN.

VIN dekodavimas: