Rūkas yra nepaprastai šiltas oro reiškinys fotografai. Vairuotojams rūkas reiškia ribotą matomumą, kuris gali turėti įtakos vairavimo saugumui. Judėjimas rūke yra labai svarbus apšvietimas. Patikrinkite, kaip naudoti rūko žibintus.

Važiuojant riboto matomumo sąlygomis, reikia sutelkti dėmesį ir riboti greitį keliuose esančioms sąlygoms. Ar rūko žibintai visada naudojami rūke?

Pasirodo, kad ne visada. Galiniai rūko žibintai turi būti įjungti, kai matomumas yra labai prastas. Tokia įprasta siena yra 50 metrų pagal taisykles. Šių žiburių naudojimas šviesos rūke reiškia, kad už mus esantys vairuotojai gali būti apakinti. Stabdymo žibintai taip pat tampa vis labiau matomi, o tai gali reikšti, kad susidūrimo rizika per vėlai stabdoma.

Pripažįstama, kad tokios šviesos turi būti įjungtos, kai apšvietimas tiesiog “išnyksta” rūke.

Dažniausia vairuotojų klaida – tai vadinamoji ilgi žiburiai. Ši klaida reiškia, kad vietoj kelių apšvietimo, vairuotojai apšviečia rūko, kuris dar labiau padidina matomumą.

Kaip važiuoti rūkymu?

Rūkas yra reiškinys, dėl kurio vairuotojui reikia koreguoti greitį kelio sąlygomis. Vairuotojas turi numatyti įvykius ir sklandžiai stabdyti. Mūsų greitis turėtų būti toks, kad galėtume likti tiktai apšviesta kelio ruože. Atminkite, kad rūke paviršius dažnai slidžiai. Tai reiškia, kad važiuojant į debesį reikia sulėtinti. Kai mes einame už vairuotojo, verta palikti saugų atstumą. Dviejų sekundžių laikoma tokia. Rutulio metu sunku tiksliai matyti ankstesnės transporto priemonės stabdymo momentą. Vairuotojai vairuojant turi daugiau klausytis. Verta išjungti muziką ir užbaigti pokalbius. Per eismą, pavyzdžiui, per geležinkelio pervažas, galite dar atidaryti langą, kad galėtumėte išgirsti artėjančio traukinio garsą.

Šaltinis: motorisation.interia.pl

 
Dekoduojamas VIN numeris